Riina Grethieli

UNENÄOJOOGA KURSUS:

SELGE JA TEADLIK UNENÄGEMINE
ehk kuidas toimida oma kõrgema olemusena unes ja ilmsi
 


See 4-nädalane intensiivkursus avab teie ees ukse unenäojooga juurde, nii nagu seda on praktiseeritud Tiibeti traditsioonis. Tegemist on oskusliku meetodiga, mille abil on valgustunud mitmed võimsad meistrid, nende seas ka Esimene Karmapa Düsum Khyenpa (1110-1193).

Traditsiooniline unenäojooga koosneb nii päevastest praktikatest kui ka uneajal praktiseerimisest. Päevased praktikad on vajalikud selleks, et suudaksime oma unenägusid paremini meelde jätta ja nende sõnumitest aru saada; samuti selleks, et harjutada unenägudes teadlikuks saamist, mis võib vahel aega võtta. Siiski on see kõigi jaoks võimalik, kellel vaid jätkub kannatlikkust praktiseerida!

Kuna kursus toimub interneti teel, siis on õppematerjalideks allalaetavad MP3-failid loengute ja meditatsioonidega, samuti kirjalikud juhised, mida nelja nädala jooksul igaks pühapäevaks kõigile kursusel osalejatele saadetakse. Materjale kuulata ja lugeda saate endale sobival ajal. Tagasisidet anda ja küsimusi esitada on võimalik e-maili teel, aga igal nädalal toimuvad Zoomi keskkonnas ka praktiseerimist toetavad unenägude jagamise ringid kõigile elavas grupitöös osaleda soovijatele.

Teadlik unenägemine avab meie ees ukse, mis viib haaravale avastusretkele teadvuse määratutesse avarustesse. Meister-unenägijad on öelnud, et kui inimene õpib õigesti kasutama aega, mis kulub magamisele ja unenägemisele, siis tema elu kahekordistub! Muutes nii päeva kui öö vaimseks teekonnaks, kiirendame oluliselt ka oma vaimset edasiminekut. Kuid lisaks sellele laskub teadlik unenägija alateadvuse kaudu oma tõelise olemuse lätetesse ning ankurdab särava valguse teadvuse neile aladele, mis on olnud seni varjatud või tundunud pimedad. Seega võib unenäojooga praktiseerimine muuta meid kartmatuks!

Kuid mida üldse tähendab teadlik unenägemine? Selge ehk teadlik unenägemine tähendab ärkamist selgele äratundmisele, et viibime unenäos. Selline enesest teadlikuks saamine uneajal annab vabaduse rännata ringi oma siseilmas ja kogeda kõikvõimalikke kogemusi. Siiski peitub unenägemises tunduvalt rohkem kui lihtsalt meelelahutus. Unenäojooga eesmärgiks on eelkõige vaimne edasiminek ning virgumine kõige elava hüvanguks.

Oluline on mõista, et unenäod pakuvad tõelevastavat peegeldust meie energiate tegelikust olukorrast, seega võimaldab unenägudega töötamine meil iseennast väga efektiivselt tervendada. Unenäojooga aitab lahustada emotsionaalseid blokeeringuid ja neutraliseerida õudusunenägusid, võimaldab sooritada rännakuid vaimse maailma kõrgematele tasanditele ning saada tervendust, kosutust, juhatust ja abi.
 

Sel kursusel õpite, kuidas oma unenägusid paremini meelde jätta ning kuidas hinnata unenägusid vastavalt sellele, kui suurt tervendust nad endaga kaasa toovad. Vaatleme viise, kuidas tervendavaid unenägusid taotleda ja kuidas olulisi unenägusid ära tunda. Uurime ka seda, kuidas eristada tähtsaid unenäosümboleid vähemolulistest detailidest ning kuidas oma unenägude kummalisest pildikeelest aru saada. Püüame välja selgitada, millised unenäod on hoiatavad või sisaldavad meie jaoks mingit muud olulist infot. Õpime ära tundma ka selliseid unenäosündmusi, mis peegeldavad minevikku kinnijäänud energiat, ja vaatleme viise, kuidas ebakõlalist energiat unenäkku taassisenemise abil tervendada, transformeerida või vabastada. Lisaks õpime, kuidas teatud kujustamisharjutuste ja unenäojooga praktikate abil suurendada oma kaasasündinud võimet unenägudes teadlikuks saada. Uurime ka meetodeid, mida sellise teadlikkusega peale hakata, ning kuidas unenägemist vaimse teekonnaga ühendada.

See kursus on eelkõige neile, kes soovivad avastada ja uurida oma elu peidetud poolt – unenägude maailma. Teadke, et kui õpite unenäo sees üles ärkama, transformeerub uni väravaks reaalsuse sügavaimate kogemuste juurde. Unenäojooga õpetab, et igal ööl puudutame võimalust valgustumiseks, ehkki ärgates me seda enamasti ei mäleta. Unenäoseisundi üle kontrolli saavutamine pole sisuliselt muud kui kontrolli saavutamine oma meele üle ning seda tehes saab võimalikuks ületada nii hirmud kui ka klammerdumine. Meie elu muutub voolavamaks ning avanevad väravad kõrgematesse reaalsustesse. Luues teadliku kontakti puhta algoleku (Algallika) valgusega, õpime transformeerima negatiivseid energiaid ja emotsioone nii unes kui ilmsi ning muutma neid valguseks, armastuseks ja tarkuseks.

Vt ka:

Mis on unenäojooga?
Riina Grethiel

Lähem info e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee


 

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt