Nägemus Uuest Maailmast

Valitud katkendeid Marc Alleni raamatust "Miljonärikursus"

Tehes seda, mida teha armastad, võid muuta mitte ainult oma elu, vaid ka kogu maailma
 

MÕISTA, MIDA SA TEHA ARMASTAD

...Tegelikult sa juba tead, mida sa tõeliselt teha armastad, ehkki sul tuleb võib-olla pisut endasse vaadata, et see sulle taas meelde tuleks. See on sinu südames, sinu hinges. See peitub sinu unistustes ja ettekujutustes.

Mille tegemist sa vabal ajal tõeliselt naudid?

Milline töö on sulle alati põnev tundunud?

Mis sinus tõelist elevust tekitab? Kas on midagi, mis ajab sind nii elevile, nagu võib elevile minna väike laps või kutsikas?

Kui sa võiksid teha ükskõik mida, siis mis see oleks?

Kui sa isegi pärast neile küsimustele vastamist ei ole päris kindel, mis su kirg on, võid abi saada järgnevast lihtsast harjutusest.

 ² VÕTI NR 154 ²

 Kujuta ette, et võitsid just loteriiga suure summa.
Rahapuudus sind enam ei takista.
Mida sa ette võtaksid?

Mõtle see läbi. Paljud inimesed ütleksid: „Ma lebaksin mererannas“ või: „Ma läheksin ümbermaailmareisile.“

Hea küll, sa teed seda. Ja mis saab pärast?

Mida sa pärast puhkust mererannas ja ringireisimist teha tahaksid?

Kas suudad ette kujutada järgnevat viit aastat? Kas suudad haarata kogu oma elu, mis sul veel ees seisab?

Milline inimene sa olla tahaksid? Mida sooviksid oma elu lõpuks saavutada? Kellena soovid, et sind mäletatakse?

Vastustes neile küsimustele peitub see, mida sa teha armastad.
 

VASTUSED PEITUVAD SINU SEES

Mitte keegi teine ei saa sulle öelda, mida sa teha armastad. Vastus peitub sinu unistustes ja unelmates – selles, mida sa ennast aeg-ajalt tegemas kujutled. Vastus peitub sinu ideaalelu kirjelduses. Vastus peitub isegi inimestes, keda sa kadestad – oled sa kade kellegi edu peale? Kui oled, siis tõenäoliselt on asi selles, et nad teevad midagi, mida sa ka ise teha tahaksid. Sest miks sa muidu nende peale kade oleksid?

Meenutagem Ralph Waldo Emersoni sõnu: „Sul ei oleks sügavat, liikumapanevat igatsust ega korduvat unelmat, kui sinus puuduks võime seda teostada.“

Meenutagem ka Deepak Chopra sõnu: „Iga igatsuse sees peitub jõud ja ka oskused selle elluviimiseks.“
 

² VÕTI NR 155 ²

 Tee seda, mida sa teha armastad.
Ära loobu selle tegemisest.
Taotle, et sellest kasvaks välja töö,
mis sind külluslikult varustab.
Otsi viise selle taotluse elluviimiseks
ja sind suunatakse sinna samm-sammult. 

Kas see saab tõesti nii lihtne olla? Jah, saab küll – ja kummalisel kombel on just lihtsus põhjuseks, miks see enamiku inimeste jaoks nii kättesaamatuks jääb. Tõe väljendamiseks ei ole vaja palju sõnu – ja siin peitubki lihtne tõde, mida te kõik juba palju kordi kuulnud olete: Paluge, ja teile antakse, otsige, ja te leiate.
 

KAS SEE VÕIB TÕESTI SINU JAOKS TOIMIDA?

Kui mõistad seda lihtsat tõde ja rakendad oma elus, avastad peagi, et suudad korda saata imesid. Jätka unistamist – ja see, millest sa mõtled, kasvab. Peagi saab selgeks järgmine samm, mida sul astuda tuleb, ning kergelt ja lõdvestunult liigud sa edasi oma eesmärgi, oma unistuse teostumise suunas.

See kõik on väga lihtne, kui sa sellest juba aru saama hakkad: tehes seda, mida sa teha armastad, hakkab su elu toimima tõrgeteta ning kõik laheneb otsekui iseenesest imepärastel viisidel, mida me poleks endale ettegi kujutada osanud. On palju inimesi, kes on teinud edukat karjääri, tehes seda, mida nad teha armastavad. Vaadelge neid, kes on edukad, ja mõtisklege, millisel unikaalsel viisil võiksite ka teie edukad olla.

Astu esimene samm, mida sa praegusel hetkel teha saad, et asuda tegema seda, mida sa teha armastad. Ja astutud samm juhatab sind omakorda järgmise sammuni. Võimalused tulevad. Sind toetatakse uutel ja ootamatutel viisidel. Sa oled õigel teel...
 

AGA KUIDAS JÄÄB MAAILMALE TEENISTUSE PAKKUMISEGA?

Niipea kui me unistama hakkame, ilmnevad sammud, mis viivad unistuse teostamise suunas ning mis seisnevad kas mõne töö ärategemises või mingit sorti teenistuse pakkumises. Ent kui me tõesti juba teeme seda, mida me teha armastame, muutub töö ise suurt naudingut pakkuvaks tegevuseks – tööst saab kõige suurem rõõm üldse, sest seda tehes teenime me nii ennast, kogu inimkonda kui ka Jumalat.

Eespool (üheksandas peatükis) käsitlesime India poeedi Rabindranath Tagore võimast äratundmist teenistuse pakkumise kohta. Seda tasub korrata ja meeles pidada. 

² VÕTI NR 116 ² 

Ma magasin ja nägin unes, et elu on rõõm.
Ärkasin ja leidsin, et elu on teenistus.
Ma hakkasin tegutsema ja ennäe!
Teenistus oli rõõm. 

– Rabindranath Tagore –

 
Ü L I M   E E S M Ä R K 

Aeg-ajalt on hea maha istuda ja vaadelda asju võimalikult avarast perspektiivist. Me saame seda teha nii, kui küsime endalt järgnevad äratavad küsimused.

Milline on meie elu ülim eesmärk? Kas oleme sündinud siia maailma, et midagi korda saata või arendada ennast mõnel kindlal viisil?

Vastused neile küsimustele saad sa muidugi ainult ise sõnadesse panna. Kui need praegu sulle pähe ei tule, siis võib-olla koidavad nad sulle siis, kui kuuled kellegi poolt möödaminnes lausutud äraleierdatud märkust või näed kusagil mõnd rabavat reklaami. Või saabub taipamine unenäos. Järgneb vastus, mille sain mina, et kokku võtta oma elu eesmärki ja maailmanägemust.
 

² VÕTI NR 157 ²

Meie eesmärk on areneda millekski enamaks,
kui me hetkel oleme,
et muuta paremaks nii omaenda elusid
kui ka kogu maailma.
 

Sinu vastus võib olla minu omast täiesti erinev. Kuid ma olen kindel, et see sisaldab avardumist, kasvu ja sügava rahulolu saavutamist.

See kursus sisaldab võtmeid mitte ainult ajutise edu loomiseks, vaid ka meie ülima eesmärgi täitumiseks. Ning see on midagi, mis on elus tõeliselt tähtis, kas pole? See on midagi enamat kui rikkus. Raha on üksnes abivahend, et luua sellest abivahendist endast midagi palju tähtsamat.

Tähtis on elada oma elu nii, et saame sellele tagasi vaadata rahuolutunde, poolehoiu ja armastusega ning kui võimalik, siis ka kerge südamega. 
 

U N I S T U S

Kui olin lõpetamas käesoleva raamatu esialgset mustandit, valdas mind üks nägemus. Ka nüüd, aasta hiljem, mõtisklen sellest sageli. 

Meid on tuhandeid ning me kõik teeme omavahel sujuvat koostööd, ehitades üht uut ja tohutult suurt ehitist. Vundament on juba rajatud, oleme alustamas kõrgusesse sirutuvate seinte püstitamist.

 

Ehitamine läheb kiiresti, kergelt ja sujuvalt ning ehitades juhindume me kõigi aegade suurimate visionääride juhtnööridest. Tundub, nagu edastaks keegi meile nende sõnu ning me kõik kuuleme nende juhatust. Siiski on meie ümber väga vaikne ning prohvetite sõnad kõlavad otsekui sosin meie sees.

 

Meid juhivad suurimad sellel planeedil kehastunud valguseallikad: Jeesus; Buddha; Muhamed; veedade, Toora ja Piibli autorid; kogu maailma hõimurahvad; samuti uuema aja õpetajad – Thoreau, Gandhi, Martin Luther King, Eckhart Tolle, Riane Eisler, Shakti Gawain, jne jne ...


Me loome uut maailma, otsides teid, kuidas elada üksteisega harmoonias – me loome maailma, kus teeme omavahel koostööd ning oleme üksteise ja ka Maa suhtes armastavad ning kaastundlikud.

Kui omandame selle, mida kõik suured õpetajad on edastanud, siis suudame luua maailma, kus nälg ja vaesus eksisteerivad üksnes minevikust pärit müüdina, ning me võime avastada palju paremaid viise, kuidas olla üksteise suhtes hoolivamad.

Me suudame selle hoone valmis ehitada – ja töö juba käib –, et teostada Buckminster Fulleri eesmärki, mille kohaselt kõikide Maa asukate elujärg paraneb, ning sedamööda, kuidas liigume evolutsioonipüramiidis ülespoole, saame võimaluse luua üha paremat elu kõikide jaoks.

On aeg, et laseksime end juhtida kõrgeimal vaimsel visioonil, mis meid kõiki ühendab ja koostööd tegema innustab. Lõppude lõpuks oleme ju üksteisega lahutamatult seotud – oleme üks suur globaalne, ent mittetoimiv perekond, ning me peame selgeks õppima, kuidas elada koos üksteist tapmata ning üksteist ühel või teisel viisil ahistamata. Ainult üksteist austades ning elades ja töötades koostöö tegemise vaimus võime me luua rahuliku ja küllusliku elu, mida me kõik ju kogeda soovime.

See leiab aset praegu. Niipea, kui me seda mõistame, niipea, kui hakkame ette kujutama seda uut maailma, hakkab see meie eludes kuju võtma. Seejärel levib see kõikjale kogu maailmas.
 

² VÕTI NR 158 ² 

See kõik juba toimub ning käimasolev protsess laieneb
sedamööda, kuidas üha rohkem inimesi sellest nägemusest unistada julgevad.
See on nägemus väga suurest hulgast
inimestest, kes teevad omavahel koostööd, et luua kõigile
rahuldustpakkuvamat elu ning aidata sel maailmal
paremaks paigaks muutuda.

See nägemus, see kollektiivne mõte kasvab ja laieneb, saavutades ühel hetkel kriitilise massi, ning kui see juhtub, muutuvad meie elud ja meie maailm väga kiiresti. Oleme jõudnud globaalse arenguhüppe servale – sest kasv ja areng ei ole alati aeglane ja püsiv protsess, vaid võib toimuda ka hüpetena.

See võib võtta kümme aastat – või viiskümmend või sada –, enne kui globaalne äratuskutse, mis sai alguse kahekümnenda sajandi teisel poolel, saavutab globaalse mõju ja ulatuse. Kes teab, kui kaua see aega võtab? Kõik leiab aset täpselt õigel ajal ja kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks.
 

KÕIK SAAB ALGUSE UNISTUSEST 

Kõik saab alguse unistusest ning jätkub vastavalt sellele, kuidas su unistus edasi areneb. Leia endast üles julgus – mis on kusagil sinu sees peidus – ning hakka unistama nii suuri ja pööraseid unistusi, kui vähegi suudad. Seejärel hakka astuma kõiki neid vajalikke samme oma unistuse teostamise suunas. Mis võiks olla veel rahuldustpakkuvam?
 

² VÕTI NR 159 ²

 Kõigepealt unista, siis kujusta selle
võimalikku teostumist ja koosta plaan,
seejärel hakka astuma samme
oma plaanide teostamise suunas –
ja peagi lood sa oma unistuste elu.

   


Valitud katkendeid Marc Alleni raamatust "Miljonärikursus"

Vt ka: Katkendeid Marc Alleni raamatust
MIJONÄRIKURSUS: Nägemuslik teejuht unistuste elu loomiseks

 


SUURE JUMALANNA TERVENDUS - SISSEJUHATUS SUURE JUMALANNA MÜSTEERIUMITESSE - KES ON TAARA? - HEAD UUT AASTAT 2012 - NÄGEMUS UUEST MAAILMAST - UUS LEMUURIA EHK TELOS - ELUÜLESANDE AVASTAMINE JA VAIMUÜHENDUS - 11.11.11 - SUURE JUMALANNA TAGASITULEK - KANALDUS: SELGITUSI PRAEGUSETE JA TULEVASTE AEGADE KOHTA - KATKENDEID "MILJONÄRIKURSUSEST"

 

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt