Kosmilise Ema Tara retriit

 

koos Rohelise Tara mandalasse sisenemisega ehk Rohelise Tara pühitsus

 

11.-12. juuni 2022

 

Riina Grethiel

 

Rohkem kui kunagi varem on praeguse aja väljakutsed loomas maailmas vajadust puhta teadvuse taassünniks nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil, et  inimkonda kõrgemasse tulevikku juhatada. Puhast teadvust kannab Suur Ema, kosmiline naisprintsiip. Läbi aegade on Ta avaldanud end paljude erinevate väljenduskujude kaudu. Tema olemuseks on jagada oma toetust ja abi kõikidele elavatele olenditele ning tegeleda ka ebakõlaliste energiate tranformeerimisega. Ta on ääretult armastav ja kaastundlik, kuid võib võtta vajaduse korral raevukama vormi, et kaitsta neid, keda armastab. Erinevatel aegadel ja erinevates paikades on Ta avaldanud ennast ka oma sisemise meesaspekti kaudu, kui see on teeninud kõikide kõige kõrgemat hüvangut.
 

Kuna Suure Jumalanna tundmine on meile kõigile igiomane, leiame vihjeid ja juhiseid Tema taasavastamiseks kõikidest kultuuridest ja esoteerilistest traditsioonidest. Jumalannakultuuri tarkust on alati ilmestanud oskus kehastada erinevaid jumalikke või minaüleseid vaimseid vägesid. See põhineb oskusel kasutada arhetüüpe ehk erilisi psühholoogilisi valguskuvandeid ning aktiveerida nende abil oma sisemine jumalik vägi. Teatud mõttes on arhetüübid inimpotentsiaali prototüübid, mis ei ela mitte ainult meie sees, vaid eksisteerivad ka kosmilises teadvuses. Töötades arhetüüpides peituva elava väega, on võimalik tagasi saada oma elujõud – meid justkui äratatakse taas ellu.

Iga inimese sees peitub kuvand kangelasest/kangelannast, jumalast või jumalannast, mis eksisteerib algul justkui seemne kujul, kuid selles on vägi end ka täielikult avaldada. See on kuvand meie kõrgeimale olemusele, meie täisväele ehk sellele, kes me potentsiaalselt oleme. See on meie tõeline mina, keda tavatasandil eitame ja vähendame, kuni me ei suuda veel aktsepteerida enese sisemist plahvatuslikku hiilgust ...

Tara on kosmiline ema, kelle energia on ääretult tervendav ning tal on võime esile kutsuda imelisi nägemusi, samuti võib ta viia meid rändama puhastesse maailmadesse, kus kogeme otsatult armastust inspiratsiooni, uuenemist ja tervendust. Tara on ka kiire kaitsja, kes on võimeline vastama igale südamest tulevale abipalvele. Ta ei mõista kohut ega nõua, et võtaksite omaks või hülgaksite mingeid uskumusi. Ta lihtsalt tahab teid aidata – vastavalt sellele, mis on õige teie kõrgeima olemuse jaoks ja mis toetab teie kõrgeimat teed.


Tara kui kaitsejumalus ehk idam
 

Tara praktika näol, mida sellel retriidil õpite, on eelkõige tegemist jumalusejooga ehk idamipraktikaga. Tarast saab meie kõrgeima olemuse vormiomav väljendus energiamaailmades, kelles on ühendatud kõikide jumalannade valgustunud omadused. Tara ilmub tantristliku kaitsejumalusena, kellega end idamipraktika käigus samastatakse. See võimaldab kogeda Tara valgustunud omadusi. Budistlikus tantrismis ehk vadþrajaanas nähakse idamis puhast kuvandit nii meie kõrgeima olemuse ankurdamiseks kui ka meid ümbritseva väevälja ehk mandalaruumi aktiveerimiseks. Praktika põhineb enese samastamisel valgustunud teadvuse sümboliga, mis esindab puhtast algolekust ehk Tühjusest ilmuvat unikaalset ja täiuslikku, polaarsusest puutumatut vormi. See on ideaal ja ühtlasi toetuspunkt, mille abil saame harjutada elamist ja toimimist iseenda kõrgeima olemusena.

Paljudel juhtudel elustame idamipraktikaga kokku puutudes varasemates eludes õpitu ja kogetu, kuid oluline on see, et ka meie rakumälus peitub informatsioon, kuidas sellise praktika abil ennast ja oma maailma ülendada. Olen sügavalt veendunud, et eesti muistses traditsioonis on esinenud valgustunud teadvuse erinevaid omadusi kehastavaid kaitsejumalusi, kellega end samastati. Tegemist on ääretult kiire ja toimiva teega nii valgustumiskogemuseni kui ka Puhta Maa energiate aktiveerimiseni ümbritsevas maailmas ning meie võimuses on neid teadmisi enda sees elustada.
 


Valgustunud teadvusele osutavate sümbolite uurimise ja teadvuse süvakihtide laskumise abil saame üha lähemale sellele sisemisele ärkvelolekule, mis otsekui särava juveelina meie sees aegade algusest saadik peidus on olnud. Tara tähendab ka „tähte“ ning peegeldab meie ühendust kosmiliste tasanditega, meie kosmiliste juurtega. Aastaid tagasi, päris oma tee alguses, sattusin spontaanselt ühele siserännakule. Vaadates pilti, mille peal oli skemaatiliselt kujutatud ühe kauge tähe peal asuvat koopasuud, sattusin ootamatult erilisse paika kosmoses. Tegemist oli väga ruumilise kogemusega, mis ilmus otsekui selge unenäopilt. Selles koopas, mille tumedat, öötaeva värvi konarlikku sisemust katsid säravad kalliskivid ja kristallid, asetati minu ette suur peegel. Vaatasin peeglisse ja see peegelpilt, mida tookord nägin, on jäänud toetuspunktiks väga paljudeks aastateks. Võiks öelda, et just siin peitubki idami mõte. Te näete omaenda kõrgeimat olemust täiuslikult puhta, ent veel vormiomava maailma tasandil. Sisuliselt on see valguskeha, aga mitte geomeetrilise välja tähenduses. Geomeetriline valguskeha, mida sageli kirjeldatakse sfääri-, tähttetraeedri- või torusekujulisena, on valgusesõiduk, mis meie individuaalset valguskeha ümbritseb ning mida too kasutab maailmade vahel liikumiseks. Ankurdunult ilmub geomeetriline valguskeha aga meie kõrgeimat olemust ümbritseva mandalaruumina, kus olles kogeme Puhta Maa energiaid. Seega toob kaitsejumaluse praktika esile teie individuaalse energia, mis ilmub täiuslikul kujul ja täiuslikus keskkonnas ning mida saab aja jooksul ja praktiseerimise käigus eetertasandilt füüsilisele tasandile ankurdada. Nii on idami ülesanne olla puhtaks valguskuvandiks teie Allika Minale. See on ka energia ja kohalolek, milles saame otsida kaitset ehk varjupaika.

 

Tara on võimas kuvand meie kõrgeimale olemusele ning tema praktikast on ka hea ja turvaline teemantvälgu teekonda alustada. Tara võib ilmuda erinevates värvitoonides, kuid sellel retriidil keskendume eelkõige Rohelisele Tarale, kes lahustab hirme ja tugevdab tegutsemisvõimet, aidates meil ületada võistlemisel ja võitlemisel põhinevat kogemust oma reaalsusest. Tara praktika on alati ajakohane ning annab võimaluse aktiveerida oma kõrgeima olemuse energia nii meie sees kui meie ümber väga võimsal ja kaastundlikul viisil. Tarat peetakse veel kiirks kaitsjaks, kes vastab abipalvetele hetkega, Roheline Tara on seotud ka metsade ja loodusega.

 


Rohelise Tara mandalasse sisenemine
 

Mandalasse sisenemine Tiibeti traditsioonis on iidne valguskeha tehnika, mis transformeerib ja ülendab maailma meie ümber ja meie sees Puhta Maa kogemuseks. Mandala printsiibiga töötades õpime transformeerima nii meie vastu suunatud negatiivselt laetud emotsionaalset energiat kui ka meie enda seest esilekerkivaid tasakaalutuid ja negatiivseid emotsionaalseid seisundeid. Arendame püha vaadet, hakates nägema ning kogema püha ja hiilgavat maailma lakkamatu ja katkematu protsessina. Tara praktika aitab meil kogeda oma keha püha templina ning toetab nii traumade lahustamist kui ka emotsioonide loori läbistamist, transformeerides ebakõlalised ja kontrollimatud emotsioonid valgustumisele viivaks tarkuseks.

Mandala printsiip hõlmab kogu meie elu, jätmata välja ühtegi aspekti, kaasates kõik kogemused. Mandalaga töötades saame – oma teadlikkust keskpunktina käsitledes –, tõmmata ringi, mis on piisavalt suur mahutamaks kogu meie tervikolemust, ka varje meie sees ja meie ümber. Teadlikkuse valgusesse tuues need transformeeruvad… Kõik muutub säravaks ja hiilgavaks, kõike on võimalik kasutada, toimivaks muuta.

Rohelise Tara mandala – palee, kus Ta elab – võib näidata end kui mets, hiis või looduslik tempel, mis asub eetertasandil, kõrgemas dimensioonis. Metsad on planeedi kopsud, mis puhastavad atmosfääri ja toodavad hapnikku. Sarnaselt sellele transformeerib Roheline Tara oma tohutu armastuse- ja kaastundevõimega lakkamatult planeedi energeetilist atmosfääri. On suur õnn, hea karma ja privileeg tema praktikasse siseneda. Tara puhas maa on Potala ning sama nime kannab dalai-laamade palee Lhasas. On avalik saladus, et Tara praktika on olnud dalai-laamade jaoks väga-väga oluline ning et Tara ise on ka praeguse dalai-laama sisemine kaitsejumalus, ehkki väliselt kehastavad dalai-laamad Avalokiteðvarat. Samuti oli Tara praktikal väga tähtis koht 16. Karmapa jaoks, kes seda igapäevaselt praktiseeris. Ka Karmapad kehastavad Avalokiteðvarat ning praegune Karmapa on samuti kõikide Tara praktikute suur kaitsja ja toetaja. Tiibeti traditsioonis on jumalusejoogal (ehk mantrajaanal) väga eriline koht, mis ei ole seotud väliste jumalate kummardamisega. Eesmärgiks on omaenda kõrgema olemuse kehastama õppimine ja selle täiustamine kõikide kõige kõrgemaks hüvanguks.

2-päevane virtuaalretriit leiab aset Zoomis ning alustame mõlemal päeval kell 15.00 ja arvestada võiks ca 4 tunniga mõlemal päeval. Kõik juhised, loengud ja meditatsioonid salvestatakse ning neid saab järele kuulata, v.a pühitsust, mille kogemiseks on vajalik kohal olla, sest see toimub eelnevalt kokkulepitud ajal live’is ja suulise ülekande teel kogu grupile.

Osalemistasu  on 177 eurot, kuni 9.06 registreerimisel kehtib soodushind 144.-

Kursust viib läbi Riina Grethiel.

Lähem info ja registreerimine e-maili teel: valgusesaar@valgusesaar.ee
 

Vt ka: "Kes on Taara?"
Katkend raamatust
"SUURE JUMALANNA MÜSTEERIUMID"
Pilguheit eestlaste muinaspärandisse esoteerilisest vaatenurgast


 

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt