14. juunil 2018 algusega kell 18.00 toimub
Loodusmuuseumis (Lai tn 29a)
 

Riina Grethiel Leppoja

uue raamatu

ÜRGILM, HALDJAD, JUMALANNAD JA ESIVANEMAD
Muistne tarkus eesti mustrites, muinaslugudes ja regilauludes

esitlus ja sellele järgnev vestlusring


Minevikupärandi meenutamine ja lahtimõtestamine on juurte taastamise ja väe tagasivõitmise teekond. Kuigi Eesti vanemas pärandis säilinud tarkus on kodeeritud, ei jää see oma sügavuselt alla teiste traditsioonide kõrgvaimsetele õpetustele. Riina Grethiel Leppoja uus raamat pakub välja nägemusliku rekonstruktsiooni Eesti muinasajal õitsenud vaimukultuurist, mis ületab viimaste aastasadade jooksul kinnistunud arusaama minevikueestlastest. Oma nägemuspilti kokku pannes toetub autor läänemeresoome vanemas pärandis leiduvatele sümbolitele – nii visuaalsetele kui sõnalistele kujunditele. Vaadeldes neid sümboleid meditatsioonis saavutatud avardunud teadvuseseisundis, avab ta sümbolites peituvaid sügavamaid tähendusvälju, taastades tagasiteed selle juurde, mida Eesti aladel kunagi teati ja kogeti.

Raamat sisaldab värvilisi pilte geomeetrilistest sümbolitest, muistsetest jumalannadest ja teistest mütoloogilistest tegelaskujudest, Riina Grethieli mandalaid ning loodusfotosid Eestimaa väepaikadest.

Riina Grethiel Leppoja on olnud vaimsel teel üle kolmekümne aasta. Ta on kunstnik ja raamatute „Suure Jumalanna müsteeriumid“, „Kuldajastu loomine“ ja „Vabanemise vägi“ autor ning mitmete audiokursuste looja. Ta viib läbi ka tervendus- ja meditatsiooniseminare, mille eesmärgiks on aidata inimestel avastada enese tõelist olemust.


Osalemine on TASUTA!

Oma lugusid esitab harfil Jaan Eerik Priks.


Pikema tutvustuse raamatu kohta leiate SIIT

OLETE  ESITLUSELE  OODATUD!
 

Avaleht  Uus!  E-pood  Tänu  Kontakt